Mi köze a hálózatoknak a láthatóságodhoz? Minden.
Nem sok idegesítőbb téma van egy nagy szervezetben dolgozó munkavállaló, high potential vagy már meglévő vezető életében, mint a láthatóság - vagy magyarul:) a visibility.

Mindenki utálja, mert iszonyú unalmas, ráadásul sosem végeztek vele időben, mi az? Nyilván a heti státusz. Mutatunk egy módszert, amitől egészen új lendületet kaphattok. Give it a try!
A módszer nagyon egyszerű, és nagyon beválik. A saját pénteki státuszcallunkat is így folytatjuk, eszméletlen pörgős tud lenni.
Nyilván értelmes méretű csapatokban működik csak, de ez mindenre igaz, nem csak a heti státuszra :). Amire figyelj, hogy mindig legyen moderátor, hogy ez ne mindig a főnök legyen, hanem pörgessétek a feladatot, a moderátor álljon bele a feladatba, és azonnal sziszegjen le mindenkit (a CEO-t is!), ha nem tartja magát a pontokhoz, valamint arra, hogy ebben a sorrendben haladjatok. Azáltal, hogy a sikerekkel kezdtek, egészen brutálisan pozitív lesz az egész hangulat, próbáljátok ki.
Ha megfutottátok az első kört, jöhet a következő, aztán a harmadik, ugyanabban a sorrendben végigmenve mindenkin. Végül zárjon a moderátor, aki jegyzetelje végig a meetinget, de SEMMIT ne rögzítsen, csak a teendőket. Ez ki fog esni az elvárásokból és az issues részből. Ezt olvassa fel, majd dobja körbe mailben és kész.
Próbáljátok ki, nekünk nagyon bevált!
Nem sok idegesítőbb téma van egy nagy szervezetben dolgozó munkavállaló, high potential vagy már meglévő vezető életében, mint a láthatóság - vagy magyarul:) a visibility.
Még 2017-ben írtam mentoring témában cikket a blogunkon. Azóta többedik ügyfelünknél veszünk részt tanácsadóként vállalati mentoring rendszer kiépítésében, több partnerünknél támogatjuk a mentorokat tréninggel, coachinggal. De van két félreértés, amit rendre, mindenhol el kell oszlatnunk az elején. Ezeket.