Nem mondom, hogy az AHA-moment garantált, de az fix, hogy vagy a te homlokod lesz piros, vagy nagyon sok homlokra csapást fogsz látni. És utána csak győzzél menekülni a 'should have'-kezdetű mondatokból.
A bizalom egy rettenet absztrakt, megfoghatatlan dolog, amit nagyon sokféleképpen kutattak már, érdemes egyszer pár napot rászánni, akár vezetőként, akár fejlesztőként, akár emberként, hogy beleásd magad a bugyraiba. De van egy alapvetés, ami valahogy mindig mélyebb gondolatokat hoz, mint a többi.
A bizalom szituációfüggő.
Ha azt kérdezném, hogy válassz valakit a csapatodból, akitől szívesen kérnél tippeket, hogy hova menjél színházba novemberben, ki lenne az? A példa egyébként azért is jó, mert egy házasságnál is szebben mutatja a bizalom törékenységét, ha aludtál valaha végig előadást, vagy ültél 100 percet szekunderszégyenben, biztos nem kérdezed meg többet az illetőt, akitől a tippet kaptad. Én se tettem :)
Na de, mikor a színháztippes srácod megvan, hadd kérdezzek még egyet.
Ha egyéves űrutazásra kellene menned kettesben az egyik csapattagoddal, akkor kit választanál?
Sose kaptam erre a kérdésre még olyan választ, hogy a színházas-Jocit.
A válasz szinte mindig nagyon egyértelmű, nagyon gyors, és senkit nem ismerek, aki ne a jobbkezét vinné magával a csapatból.
A harmadik, és egyben utolsó kérdés pedig, hogy ki az, akit úristen-soha-könyörgöm!! Mert vele aztán biztosan nem élnél túl egy hetet sem.
A homlokra csapás ha jön, akkor itt jön. Merthogy, ha ez a név ugyanolyan gyorsan jön, mint az előző kettő - és sok esetben igen, és kíséri egy felszisszenés is, akkor ott munka van.
Persze igen, a coachok élete néha igenis játék és mese, mert volt már olyan ülésem, ahol a vezető ezután beszélt félig magában hat percet, és két héttel később kitette az illetőt a cégtől. Mert két éve akarta, tudta, hogy nem teljesít, tudta, hogy kártékony, tudta, hogy rombolja a csapatot. De most, ahogy elképzelte maga mellett szkafanderben, esett le neki, hogy mennyire nonszensz, hogy két napot se bírna ki vele összezárva, annyira nem bízik benne, mégis itt tartja valamiért. Töketlenségből, ahogy ő fogalmazott, és igen, ez akkor helyes meglátás volt.
De akármiért is van ott az, akinek két másodpercen belül papírra kerül a neve, mindegy hogy az űrutazók, vagy a vele-biztosan-nem oszlopban, azzal lehet dolgozni.
Miért bízol benne, mivel szolgált rá?
Ő is téged választana?
Miért, mit tettél érte?
Két éve is őt írtad volna a papírra?
Két év múlva is őt fogod?
És akivel biztosan nem mennél, ő menne veled?
Van ezzel munka?
Nem kellenek legtöbbször kérdések se.
Na, de tényleg, te kit vinnél magaddal?