Imádom Olaszországot, de időről-időre olyan jó kiélvezni a balkáni ízeket és kedvességet. Pljeskavica, ajvar, csevap, halak, friss zöldségek, gyümölcsök – egyszerű és nagyszerű nyári élvezet.
Idén Rovinj felé vettük az irányt, miután mérlegeltük, hogy egy 2,5 éves örökmozgóval is működhet-e. Rövid konklúzió (vessetek rám követ nyugodtan): jövőre csak animátoros, medencés helyre megyünk!
Rovinj egy kis ékszerdoboz, helyes utcácskákkal, nem elviselhetetlen tömeggel, mérhetetlen mennyiségű étteremmel. Rendezett, tiszta, kedves hely, ahova nem a brit legénybúcsúsok, hanem inkább családok, párok utaznak. Aki éjjel-nappal Despacitora vágyik, annak nem ajánlom, csalódna.
Kisfiunk úgy döntött, hogy előrébb hozz a napindítást, így a programok ehhez alkalmazkodva alakultak át reggeli, sőt inkább hajnali felfedezésekké.
Mit tapasztalhatsz Rovinjban?
- Hajnali város - piac, pékség, kávézók
Ott voltunk, mikor nyitottak a pékségek, rakodtak a zöldségesek, főzték az első kávékat.
Reggel 8-ra már a kisvárost bejárva, játszóterezés és a friss reggeli bevásárlása után tértünk vissza a 3. emeleti apartmanunkba. A 2. napon már ismerősként köszönt ránk az összes kukás - ez volt a legnagyobb fun! Hozzátenném, hogy a nagy kerekű futóbabakocsi elég nagy segítség volt a macskaköveken és girbegurba utcákon.
- Hajóval a Vörös Szigetre
A városi kikötőből 15-20 perc alatt átkelhetsz a Vörös Szigetre (Crveni otok), ahol nyugodt, rendezett strand, játszótér, viziugráló és árnyas-fás strand vár. Apró kavicsos, elképesztően tiszta víz – ha a gyerek bele akar menni, akkor szuper strand. A miénk persze nem akart, így a homokozót élveztük ki, az itthon úgysincs elég…
- Város körüli strandok
A városi strandok is mind tiszták és rendezettek. Ami meglepő, hogy nincs (mi nem láttunk) kisajátított strandokat. A hotelekhez tartozó részekre is bemehetsz, persze kifizetve a napernyő, nyugágy árát, de ha nem igényelsz szolgáltatást, akkor is zöld, parkosított és árnyékos helyre pakolhatod le a füledről is lógó cuccokat.
- Kikötő
A város körülöleli a kikötőt, ahol leginkább kis csónakok, vitorlások éjszakáznak egymáshoz kötve, de néhány monumentális vitorlás is megfordult. Pont jó méretű, pont jó háttér a grillezett tintahalak mellé!
Szerencsére a szállásunk ablakából tökéletes kilátás nyílt a kikötőre, így lehetett ebben gyönyörködni a reggeli meseolvasás közben.
- Istralandia vizividámpark
Csak a gyerkőc miatt mentünk. Meg persze a mi gyermeki énünk miatt! Az egész park jó minőségű, ötletes játékokkal, szép zöld parkkal.
Árak:
Budapesti árak +25% átlagosan. Egy főétel 80-100 Kuna, egy péksüti 10-25 kuna, kuglica fagyi, ami egy dupla gombócnak felel meg – egységesen 8 kuna. Kávé 10-25-ig terjedő árakon élvezhető.
Egyetlen nyugágyas srác volt, aki nem adott számlát. Minden étteremben, fagyisnál, zöldségesnél csak úgy adnak vissza, hogy a számlát előtte a kezedbe nyomják. Borravalót készpénzben adhatsz, a helyek 90%-ában amúgy gond nélkül tudsz kártyával fizetni.
Még nem késő egy gyors foglalás után beülni a kocsiba, és leszaladni Isztriára. Ha lehetőséged van rá, mindenképpen ejtsd útba a Plitvicei tavakat, ha egy természetközeli, vízeséses, kalandos séta még belefér.
Jó utat!
És ha nyaralás után nagyon utálsz bemenni a munkahelyedre, lehet hogy el kellene gondolkodnod a business coachingon.